Новини

Информационна среща, посветена на разделното събиране на отпадъци и опазването на околната среда ще се проведе в ЮЗУ „Неофит Рилски“

На 19 ноември 2024 г. от 11:00 ч. в зала 114 (Първи учебен корпус) на Югозападния университет „Неофит Рилски“ ще се проведе информационна среща, посветена на разделното събиране на отпадъци и опазването на околната среда.

Организатори на събитието са Община Благоевград и Еко Партнърс България АД в сътрудничество с катедра „География, екология и опазване на околната среда“ към Природо-математическия факултет на Югозападния университет. 

На 7 ноември 2024 г. от 10:30 ч. в зала 1 114 се проведе ежегодната Докторантска научна сесия на Природо-математическия факултет към ЮЗУ „Неофит Рилски“. Събитието предложи поле за изява на докторантите от факултета, които представиха най-новите си научни постижения и актуални резултати от своите изследвания. Конференцията премина при голям интерес от страна на академичната общност.

Научното жури оцени докторантите за тяхното представяне и иновативност, като отличи трима победители. Първото място беше присъдено на Ванина Мицева от катедра „География, екология и опазване на околната среда", която впечатли журито с представянето си и с постигнатите научни резултати. На второ място бе класирана Медиха Топалова от катедра „Математика“, а трето място си поделиха Магдалена Фиданска и Светослав Петков от катедра „Информатика“.

Уважаеми дами и господа,

Уважаеми учители,

Учебната лаборатория по картография и ГИС към катедра „География, екология и опазване на околната среда“, от Природо-математически факултет на Югозападен университет „Неофит Рилски“ има удоволствието най-любезно да ви покани на двудневен обучителен курс, посветен на работа с онлайн ГИС платформи и въвеждане в дистанционните изследвания и технологии за наблюдение на Земята.

Курсът ще се проведе присъствено на 23 и 24 ноември от 08:30 до 17:15 в корпус 4 на университета, зала 803, съгласно представената програма.

Сигурност, устойчиво развитие и интелигентна инфраструктура са сред акцентите на най-голямата конференция за геопространствени технологии у нас

София, 24 октомври 2024 г. ­– На 20 ноември България ще отбележи 25-ия Световен ден на Географските информационни системи (ГИС) с конференция под надслов „Обединени в ГИС решенията създаваме по-добро бъдеще“. Форумът се организира в Гранд хотел Милениум София от Есри България в партньорство с повече от 50 водещи бизнес, академични, неправителствени и медийни организации.

Най-голямото ГИС събитие в страната ще събере доказани международни и български експерти, които ще демонстрират на живо най-новите тенденции, решения и добри практики в геопространствените технологии. Ще бъдат показани ГИС приложения и реализирани проекти в различни сфери: кадастър, околна среда, сигурност, ютилитис, транспорт, местно самоуправление, териториално планиране, образование и други. 

Уважаеми колеги,

На 07.11.2024г. от 10:30ч. в зала 1 114 (Учебен корпус 1) ще се проведе Докторантска научна сесия на Природо-математическия факултет. Докторантите, обучавани във факултета, ще представят актуални резултати от своите научни изследвания.

Заповядайте!